Září 2007

Hilary Duff

8. září 2007 v 21:22 *CeLeBRiTy*
Profese herečka, zpěvačka Datum narození: 28.09.1987 Místo narození: Houston, USA Znamení: Váhy
Hilary Duff již od pěti let navštěvovala balet, a v něm, jako ve všem, byla výborná. Po dvou letech se dostala do velmi známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček).

Na začátku kariéry hodně hrála v reklamách a pak, v jedenácti letech, uspěla v konkurzu na film Casper Meets Wendy (Casper a Wendy), který jí pomohl ke slávě a úspěchu. Po něm hrála jen maličké role - například v seriálu Chicago Hope, až ve třinácti vyhrála konkurz na TV seriál Lizzie McGuire. Američané si tento seriál (a s ním samozřejmě i Hilary) zamilovali. V několika jeho dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane. To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. Když skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, rozhodla se produkce natočit film Lizzie McGuire Movie (u nás jako Italské prázdniny). Hilary dokonce za film získala cenu za nejlepší teenagerskou roli roku. Potom si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. V roce 2002 si zahrála ve filmu Kadet Kelly (Kadetka Kelly). V roce 2003 stihla vydat již druhé a více úspěšné album Metamorphosis a natáčit film Cheaper by the Dozen (Dvanáct do tuctu). V dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids ChoiceAwards. Tím Hilina kariéra rozhodně nekončí. V červenci 2004 (v USA) byl v kinech její další film - A Cindrella Story (u nás jako Moderní popelka).
V roce 2005 hrála ve filmech Chaper by the Dozen 2 (Dvanáct do tuctu 2) a The perfekt man (Pan božský). Poté vydala své zatím poslední album Most Wanted a natočila zatím svůj poslední film Material girls ( Holky v balíku). Hilary je ještě mladá a proto jí snad čeká ještě dlouhá kariéra.